Ubezpieczenie krótkoterminowe pojazdu

Nie zawsze pojawia się potrzeba wykupienia pełnej polisy. 12 miesięcy to wystarczająco długo dla każdego, kto niemal na co dzień korzysta z samochodu. W pozostałych przypadkach można pokusić się o zakup dużo krótszego ubezpieczenia. Umowami krótkoterminowymi są objęte wszystkie dostępne w naszym salonie pojazdy. Dzięki temu możesz z powodzeniem wypróbować je w trasie przed podjęciem decyzji o nabyciu pojazdu. Sprawdź, dlaczego jeszcze może ci się przydać tego typu rozwiązanie.

Ile trwa ubezpieczenie krótkoterminowe i na czym polega?

Standardowa polisa komunikacyjna OC trwa przez cały rok. Można ją po tym okresie przedłużać przez cały okres użytkowania danego pojazdu. Jak łatwo się domyślić, ubezpieczenia krótkoterminowe działają znacznie krócej, a dokładnie mówiąc: miesiąc liczony jako 30 dni od daty zakupu.

Pod każdym innym względem są tożsame ze standardem. Oznacza to, że właściciel samochodu może nim swobodnie się poruszać w wyznaczonym polisą terminie, a koszty napraw w wyniku wypadków pokryje ubezpieczyciel.

Dla kogo ubezpieczenie samochodu na miesiąc?

To doskonałe rozwiązanie dla osób, które rzadko siadają za kierownicą. Dobrym przykładem są właściciele pojazdów zabytkowych. W ich przypadku zakup ubezpieczenia krótkoterminowego na miesiąc ma sens wtedy, gdy chcą nim pojechać na zjazd miłośników starej motoryzacji i tym podobne wydarzenia.

Również nasz salon korzysta z tego typu zabezpieczenia samochodów. Dlaczego? Ponieważ chcemy umożliwić potencjalnym nabywcom przejazd próbny przed zakupem pojazdu. Podchodzimy do tego profesjonalnie, więc można się udać do naszego komisu z myślą o tym, że sprawdzi się każdy aspekt funkcjonowania danego auta.

Poza tym ubezpieczenie samochodu na miesiąc przydaje się do przewozu popsutego dwuśladu. Nawet uszkodzony pojazd musi zostać objęty krótkoterminową polisą. W przeciwnym razie jego właściciel naraża się na mandat, jeśli zechce go przetransportować do warsztatu samochodowego.

Kontakt w sprawie ubezpieczenia krótkoterminowego

Zadzwoń do nas lub napisz maila. Z przyjemnością opowiemy więcej o formie współpracy w tym zakresie. Przy okazji doradzimy najkorzystniejsze rozwiązania i wskażemy, u kogo najlepiej zamówić ubezpieczenie krótkoterminowe pojazdu. Gwarantujemy, że jego zakup pozwoli załatwić szereg najważniejszych spraw, włącznie z transportem samochodu przez miesiąc do warsztatu i z powrotem pod wskazany adres.

Ile trwa ubezpieczenie samochodu po zakupie?

30 dni to wystarczający czas, by załatwić formalności, przeprowadzić naprawy, a nierzadko nawet znaleźć nabywcę. W wielu przypadkach miesiąc jest wręcz za długim terminem. Na szczęście polisa przechodzi na nowego właściciela. Oznacza to, że ubezpieczenie samochodu po zakupie przez kierowcę trwa aż do wyczerpania ważności niezależnie od tego, kto je opłacił.

Trzeba jedynie pilnować dat. Mamy wszelkie informacje na temat pojazdów, włącznie z terminem obowiązywania krótkoterminowej polisy. Może się zdarzyć, że klient zakupi samochód, któremu całkiem niedawno odświeżyliśmy ubezpieczenie na miesiąc. Wówczas można spodziewać się nawet kilkudziesięciu dni „darmowego” OC. Trzeba jednak mieć na uwadze, że umowa może też skończyć się na dniach i pojazd zostanie wówczas bez ważnej polisy.

Jak przedłużyć ubezpieczenie pojazdu?

Po upływie ważności gwarantowanego przez nas krótkoterminowego OC należy zadbać o zwyczajną, trwającą 12 miesięcy polisę. Na rynku działa wiele agencji, które konkurują między sobą cenami oraz jakością obsługi klienta. Jest więc w czym wybierać. Warto zwrócić uwagę nie tylko na koszt, jaki się poniesie, ale też opinie potencjalnego ubezpieczyciela.

Z chęcią pomożemy w tym zakresie. Współpracujemy z pośrednikami, u których ubezpieczenie pojazdu staje się bardzo proste, a także przystępne cenowo. Doskonale o tym wiemy, ponieważ sami korzystamy z ich usług w kwestii zakupu krótkoterminowych polis! Z pełnym przekonaniem polecimy więc sprawdzone agencje, które przedłużą OC na dany samochód, który i tak już wcześniej znajdował się pod ich opieką.

Dane kontaktowe

ECU Serwis – Skup Aut
Ignacego Domeyki 44,
61-332 Poznań

tel: 508 360 667
e-mail: odkupaut@o2.pl

Formularz kontaktowy